Баскетболистите на Берое загубиха драматично от Балкан

Отборът на Балкан (Ботевград) победи Берое с 86:85 (26:25, 16:21, 21:18, 23:21) като гост в Стара Загора в среща от петия кръг на Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ), научи ЗАРАТА.
Двата състава изиграха много оспорван сблъсък, който се реши в последните секунди. Домакините имаха четири точки преднина на почивката при 46:42 и водеха с 64:63 след трета част. Със серия от 7:0 за три минути обаче гостите обърнаха до 70:64 в своя полза. Две минути преди края старозагорци отново си върнаха водачеството при 81:80, а победният кош за Балкан бе дело на Николаос Дипларос при оставащи 28 секунди.

За Берое с 19 точки и 8 борби завърши Корнелиъс Хъдсън, а Дариъс Хол се отчете с 14 точки и 4 борби.

В следващия шести кръг Берое ще гостува на Рилски спортист в Самоков на 17 ноември.