Баскетболистите на Берое победиха Академик Пловдив

Берое записа петата си победа през този сезон на Академик Бултекс 99. Пред около 700 свои привърженици в Стара Загора „зелено-белите“ се наложиха над противника с 91:77.

Беройци започнаха в състав Конър Франкамп, Тре Когинс, Николай Стоянов, Александър Янев и Терънс Дженингс. Принос за успеха имаха още появилите се от пейката Джеймс Уайт, Пол Милър, Станислав Ваклинов и Тихомир Желев, както и записалите няколко минутки Ивайло Тонев и Николай Титков.

Първото точно попадение в двубоя очаквано отбеляза Франкамп от зоната на трите точки. Най-голямата преднина за нашите през първите 10 минути бе при 20:10, а частта завърши с преднина от 26:21 след силни изяви за пловдивчани в последните секунди. Втората част започна по-силно за гостите, които изравниха резултата при 30:30 и дори поведоха за първи път в мача за 32:33. До края на полувремето резултатът вървеше кош за кош и логично двата отбора се оттеглиха на почивка при равенство 44:44.

Беройци излязоха пределно мобилизирани след почивката и след последователни точни попадения на Когинс и Франкамп поведоха с 59:48. След това обаче отново последва спад и четири поредни неуспешни атаки за нашите, които доведоха до 3 коша за Бултекс, гарнирани с 2 наказателни удара за 59:56. Последва обаче нова силна серия за Берое, което доведе до резултат 70:61 десет минути преди края.

В заключителните минути пловдивчани се опитаха да обърнат мача, но играчите на Берое успяха да наложат игра кош за кош, което позволи поддържането на комфортна преднина около и над 10 точки до края на срещата. Финалната сирена дойде при резултат 91:77 за Берое.

Най-резултатен за Берое стана Трентън Когинс с 28 точки, 17 добави Конър Франкамп, а господар под коша с 13 борби бе Терънс Дженингс.

След седмица от 19 часа Берое е домакин на Рилски спортист.