Баскетболистите на Берое са втори в класирането след победа над Ямбол

Баскетболистите на Берое победиха с 82:72 при гостуването си Ямбол в зала „Диана“ в поредната среща от НБЛ.
След успеха си старозагорския тим се върна на второто място в класирането, отстъпено за 24 часа на Рилски спортист.

Старозагорци спечелиха първата част с 23:18, но в началото на втората домакините се мобилизираха и след серия от 8:0 не само стопиха пасива си, но и поведоха в резултата. В средата на частта авансът им стигна 6 точки. Благодарение на добрите изяви на Аарън Джоунс и Николай Николов обаче старозагорци стигнаха до обрат и на почивката авансът на „зелено-белите“ бе три точки – 45:42.

След паузата баскетболистите на Берое вдигнаха оборотите и след успех с 21:17 в третата четвърт си осигуриха аванс от седем точки преди последните 10 минути – 66:59. Четири минути след началото на финалната част разликата стигна двуцифрено число -71:61, което позволи на „зелено-белите“ да доиграят спокойно двубоя.

Най-резултатен за Берое бе Брандис Рос с 19 точки. Аарън Джоунс изигра поредния си силен мач и се отчете с дабъл дабъл – 13 точки и 13 борби. С двуцифрен точков актив завършиха и Николай Николов и Шейн Гибсън добавили съответно 11 и 13 точки.

В следващия кръг Берое е домакин на Спартак (Плевен), срещата ще се играе на 18 март от 18.00 часа в зала ДЗУ.