Баскетболистките на Берое победиха убедително Славия

Берое постигна рутинна победа у дома срещу отбора на Славия в среща от първата тройка на А група, видя ЗАРАТА.
Нашите момичета спечелиха мача с 96:34 (28:3,17:13,34:12,17:6).
Берое започна с високо темпо мача и не позволи на противника си до самия край на първата част да отбележи кош.
Но все пак Славия записа първите си две точки в мача 7 секунди преди края на първата четвърт при резултат 28:0.
Втората част бе сравнително спокойна и равностойна, а Берое водеше на полувремето с 45:16.
Слeд почивката старозагорските баскетболистки постоянно увеличаваха разликата, която дори мина над 50 точки.

В последната четвърт Таня Гатева пусна в игра младите състезателки – Сара Димитрова, Златка Маданкова, Гергана Маданкова, Ралица Кенарева и Мартина Георгиева, които бяха аплодирани от феновете при всяка добра изява.
Берое – Славия 28:2 след изиграването на първите 10 минути

Съставът на Берое – Теодора Динева 23, Виолина Корчева 11, Жаклин Златанова 4, Ребека Тобин 7, Саманта Лоджак 13 (Цветомира Шаренкапова 7, Радостина Христова 15, Гергана Маданкова 2,Ралица Кенарева 7,Сара Димитрова 3, Мартина Георгиева, Златка Маданкова 4)