Берое победи Марица с 2:1, новото попълнение Бандаловски не игра

Берое победи с 2:1 Марица във втората си контрола от зимната си подготовка. Двубоят се игра на спортна база Берое при гъста мъгла пред стотина фенове. Головете за беройци отбелязоха Серджиу Негруц и Борислав Цонев още в началото на срещата. Почетното попадение за пловдивчани отбеляза Никола Марин в 75-та минута.

Неприятните новини за старши треньора на Берое Александър Томаш са контузиите, които Антон Карачанаков и Педро Еуженио получиха в контролата.

[ad id=“263680″]

Павел Виданов не взе участие в контролата. Той получи травма в първата проверка срещу Созопол.

Новото попълнение на Берое Иван Бандаловски също не взе участие в мача.

Берое откри резултата още в 5 – та минута. Румънецът Серджиу Негруц отне топката от Александър Ташолов след това напредна, излезе сам срещу Кирил Акалски, финтира го и вкара в опразнената врата.

В 17 – та минута Берое вкара още един гол във вратата на пловдивчани. Негов автор стана Борислав Цонев който открадна топката, напредна и с удар от около 20 метра я изпрати в горния десен ъгъл на вратата на гостите. Минута по -късно Марица създаде положение при което Никола Марин центрира в наказателното поле на Берое, където се получи разбъркване, но Аргилашки се намеси уверено и улови топката.

В 35 – та минута десния защитник на домакините Милен Желев се опита да изненада Акалски с удар в долния ляв ъгъл, но вратарят на Марица внимаваше и спаси.

Ганаецът Карлос Охене отправи силен удар от границата на пеналта, но стражът на маричани спаси.
В 38 – та минута Кохейт Като подаде към Серджиу Негруц, който финтира Костадин Дяков и стреля от границата на наказателното поле на Марица, но изпрати топката над напречната греда.

В 40 – та минута Рангел Игнатов отправи далечен удар към вратата на Берое, но се оказа неточен и топката излезе в аут.

След почивката Александър Томаш пусна девет нови футболисти, а на терена останаха вратарят Перниш, ганаецът Охене и португалецът Еуженио.

В 53 – та минута марица направи сериозен пропуск пред старозагорската врата. След разбъркване в наказателното поле Николай Колев стреля неточно в аут.

Десет минути по късно Йордан Христов от гостите отправи диагонален удар, но над вратата на Душан Перниш.

В 74 – та минута Педро Еуженио изведена на много добра позиция Мартин Камбуров, който стреля, но Илия Николов се намеси решаващо и успя да избие топката в корнер.

В 75-та мшинута Марица намали резултата. Никола Марин получи пас в наказателното поле и прати с точен удар топката в долния десен ъгъл за 2:1.

В 76 – та минута Охене стреля от 20 метра, но неточно и топката излезе в аут.

Берое: Георги Аргилашки (37 –  Душан Перниш, 71 – Иван Гошев ), Милен Желев, Камен Хаджиев, Надим Ангелов, Веселин Пенев, Кохей Като, Александър Енев, Карлос Охене, Борислав Цонев, Педро Еуженио, Серджиу Негруц (Емин Ахмед, Георги Динков, Иван Иванов, Матеус Леони – Карлос Охене, Марко Адамович, Мартин Райнов – Антон Карачанаков (58′ Александър Енев), Мартин Камбуров)