Верея притесни Черно море в края на мача във Варна

Верея загуби с 2:4 гостуването си на Черно море в 11-ия кръг на Първа лига. В  заключителните 15 минути старозагорци притиснаха противника си и успяха да върнат  две попадения и удариха греда чрез Вушорович.

В 24 – та минута домакините откриха резултата с попадение на Георги Илиев, който стреля неспасяемо в мрежата на Верея.

В 27 – та минута варненци стигнаха до втори гол. Негов автор стана Георги Божилов който се възползва след центриране от корнер и неразбирателство в защитата на гостите.

В  32-ата минута капитанът на Верея Здравко Илиев отправи силен удар  от около 26-27 метра към долния ляв ъгъл, но  Георги Китанов успя да избие топката.

След почивката в  48-ата минута Минчев  центрира към непокрития Радослав Василев и той от 5-6 метра се разписа  с глава за 3:0.

В  71-ата минута Божилов се разписа за втори път в старозагорската врата, след като  вратарят Георги Георгиев не прецени ситуацията и  позволи на Божилов да вкара за 4:0.

Първият гол за гостите падна десет минути преди края, когато Станислав Маламов изпълни ъглов удар, а защитата на „моряците” аристократично остави съвсем сам Вушурович в малкия пеналт. Черногорецът с глава от упор разстреля Китанов, който нямаше шанс да се намеси – 4:1.

Старозагорци продължиха да притискат противника си в неговата половина и Вушорович със силен диагонален удар нацели гредата на Черно море.

Все пак Верея реализира още едно попадение в 89-ата минута на двубоя.

Станислав Маламов бе точен за 2:4 , след като   изпълни пряк свободен удар от 22 метра и се разписа след като топката мина през куп играчи и слисания  Китанов.