Верея с още една загуба в Първа лига

Черно море победи Верея с 2:0 в първи двубой от 24-ия кръг на Първа лига на „Трейс Арена“ в Стара Загора. Головете за успеха реализираха Георги Илиев в 28-ата минута и Радослав Василев в 63-ата минута. В 87-ата минута на срещата Иво Иванов от Верея фаулира много грубо Ндонгала и беше изгонен с директен червен картон.

Домакините опитаха да бъдат равностоен съперник на „моряците“ и това им се отдаде поне до 28-ата минута на мача. Денислав Станчев от домакините опита на два пъти мерника си към вратата на Дюлгеров, но не сполучи.

Ндонгала имаше на три пъти възможности да открие резултата, но или пращаше топката над вратата, или в ръцете на Ганев.

В 28-ата минута Черно море откри резултата, като Георги Илиев беше в отлична позиция и довкара топката след удар на Василев.
В 63-ата минута на двубоя Черно море реализира втори гол. Автор на попадението стана Радослав Василев, който получи пас от Ндонгала и от малкото наказателно поле направи резултата 2:0 в полза на тима от Варна.
В 87-ата минута капитанът на Верея Иво Иванов получи директен червен картон заради нарушение срещу Ндонгала.