Габриела и Стефани Стоеви ще играят за титлата в Дъблин

Стефани Стоева и Габриела Стоева се класираха за финала на двойки жени на международния турнир по бадминтон в Дъблин (Ирландия) с награден фонд 15 хиляди долара,научи ЗАРАТА.

Трикратните европейски шампионки, които са поставените под номер 2, спечелиха без проблеми срещу седмите в схемата Юли Фине-Ипсен и Маи Суров (Дания) с 21:9, 21:15 за 33 минути и записаха четвърти пореден успех в надпреварата.

Сестрите имат една титла в Дъблин през 2015 година, а утре излизат за втора срещу победителките от мача между водачките в схемата Майкен Фруергаард/Сара Тигесен (Дания) и Майко Кавадзое/Харуна Кониши (Япония).

Калояна Налбантова спечели бронзово отличие, след като достигна до полуфиналите. Възпитаничката на Стилиян Макарски загуби в спор за място на финала от японската квалификантка Харуна Кониши с 16:21, 20:22 за 50 минути.

Българката водеше с 20:19 във втория гейм, но съперничката ѝ взе три поредни разигравания и затвори мача.