Григор започна с победа на двойки в Монте Карло

Григор Димитров стартира с победа на двойки в турнира от сериите „Мастърс“ в Монте Карло. Най-добрият български тенисист и Давид Гофен (Белгия) се справиха в първия кръг с французите Адриан Манарино и Фабрис Мартен със 7:6(3), 6:2 за час и 15 минути игра.

[ad id=“225664″]

Димитров и Гофен изостанаха с 0:3 в първия сет, но върнаха пробива в седмия гейм. Така се стигна до тайбрек, където българо-белгийският дует спечели убедително със 7:3 точки.

Втората част започна отлично за Григор и Гофен, които поведоха с 3:0 и до края не изпуснаха водачеството си.

[ad id=“263680″]

Българинът и белгиецът ще срещнат във втория кръг поставените под №8 в схемата на двойки Иван Додиг (Хърватия) и Раджийв Рам (САЩ).

По-късно днес Григор Димитров ще научи първия си съперник на сингъл. Това ще бъде победителят от мача Паоло Лоренци (Италия) – Пиер-Юг Ербер (Франция).