Девет шахматисти на „Траяна 2011” ще участват на шампионатите в четири възрастови групи

Девет шахматисти на „Траяна 2011” добиха право за участие на финалите на ДИП за подрастващи във възрастите до 12, до 14, до 16и до 18 години. За да се класират за финалния турнир в Пловдив, старозагорци успешно се представиха на зоналното първенство в Бургас. ШК „Бургас 64” бе домакин на турнира от зона „Югоизточна”, която включва Бургас, Сливен, Ямбол и Стара Загора. Игра се по правилата на класическия шах с контрола от 60 минути + 30 секунди на ход. От старозагорския клуб „Траяна” при момичетата до 12 години право да играе на финала в Пловдив през месец април добиха Фабиана Костадинова и Никол Калчева. При момичетата до 14 Денис Колева. При момчетата до 12 години от старозагорския клуб на финалите ще участва Радослав Михайлов, Светлин Генов. До 14 години с добрите си класирания квота завоюваха Никол Нешев, Иван Иванов и Антон Тодоров. При юношите до 18 години от „Траяна” за финала се класира Антоан Якшев.