Категорична победа за волейдамите на Берое в Димитровград

Женският волейболен тим  на Берое (Стара Загора) записа трети успех в първенството, след като надигра категорично „Раковски“ (Димитровград) с 3:0 (25:20, 25:14, 30:28) в двубой от 7-и кръг на НВЛ-Жени.

Волейболистките на Страхил Балов, отново с отсъстващи титулярки в състава си, доминираха изцяло през първите две части.

Единствено в третия гейм позволиха на съперничките си поведат, но старозагорки съумяха да стигнат до победния край, без да оставят домакините на спечелят и гейм.

[ad id=“263680″]

Така старозагорският тим завършва полусезона на трето място във временното класиране с 10 точки (3 победи, 3 загуби), преди утрешното дерби между ЦСКА и Левски.

„Раковски е пети със 7 точки (2 успеха, 4 загуби).

Именно, съботния двубой на Червени и Сини ще бъде решаващ за това кой ще зимува в тройката на женското първенство преди началото на следващите мачове в НВЛ през януари 2018 г. Берое води с точка пред Левски в класирането. ЦСКА пък е втори с три точки пред вечния си съперник в женското дерби – тима на армейките.