Манчестър Юнайтед победи Челси и запази интригата за титлата

Манчестър Юнайтед победи Челси с 2:0 в среща от 33-ия кръг на Висшата лига. Така преднината на „сините“ на върха пред Тотнъм вече е само четири точки. С този успех Юнайтед заема пето място, като изостава на 4 точки от градския съперник Манчестър Сити, но е с мач по-малко, и на 6 точки от Ливърпул, който е изиграл две срещи повече.

Маркъс Рашфорд, който бе титуляр за сметка на Златан Ибрахимович откри резултата в 7-ата минута. Английският национал бе изведен от Андер Ерера сам срещу Асмир Бегович и прати топката покрай него за 1:0.

След почивката Манчестър Юнайтед продължи да търси нов гол. В 49-ата минута Андер Ерера направи 2:0 след слаба игра на Челси в защита. Испанецът отправи удар към вратата на лондончани топката се отби в Курт Зума и влезе във вратата.

Маркъс Рашфорд получи отличен шанс за трети гол в 69-ата минута, но го пропиля.

Жозе Моуриньо затвори играта и не остави никакви шансове на Челси да стигне поне до почетен гол.