Отлично представяне на нашите момичета в Япония

България има три финала в първия състезателен ден на Световното първенство по художествена гимнастика в японския град Китакюшу, научи ЗАРАТА.
Боряна Калейн ще участва и в двата финала – на обръч и топка, като влезе в тях с четвърти по сила оценки.
На обръч Боряна получи 25.200, а за изпълнението си с топка бе оценена с 26.550 т.
Във временното класиране за многобоя Боряна също е четвърта, но правим уговорка, че това е съвсем условно, защото тук в сбора ще влязат трите най-високи оценки на гимнастичките, тоест най-ниските оценки на всяка ще паднат, така че много ще зависи представянето на всички утре.
Татяна Воложанина прави един изключително силен дебют, като на своето първо участие на Световно първенство тя се класира във финала на топка с много силна игра и оценка от 25.450т.
За многобой Татяна е на временното 9-то място, което ако Танчето запази и се класира в първата група за многобоя – на класиралите се от първо до девето място ще е повече от отлично представяне за нея!
Финалите започват днес – обръча е от 13.15 българско време, а финалът на топка стартира в 14.00 часа като и двата финала ще бъдат предаване по БНТ 3!