Севиля за шести път триумфира в Лига Европа

Севиля спечели Лига Европа за шести път в историята си. Испанците победиха Интер с 3:2 във вълнуващ финал, игран в Кьолн. Срещата започна с два ранни гола. Ромелу Лукаку откри резултата от дузпа още в петата минута, но Люк Де Йонг бързо изравни. Холандският нападател отбеляза и втория гол за Севиля в 33-ата минута. Секундо по-късно Диего Годин изравни за 2:2, какъвто бе резултатът на почивката. Попадение на защитника Диего Карлос със задна ножица в 74-ата минута донесе победата на тима на Юлен Лопетеги.

Андалусийците са най-успешният отбор в Лига Европа с рекордните шест трофея. Всички те са спечелени през последните 15 години. Те спечелиха и шестия си финал в турнира, до който достигнаха.

Интер пък приключи нов сезон без трофей. „Нерадзурите“ играха в първия си европейски финал от 2010 г., когато стигнаха до знаменит требъл.