Силен мач на Лудогорец срещу Олимпиакос

Лудогорец изигра  силен двубой и завърши 1:1 срещу  гръцки  Олимпиакос. Двата тима изиграха оспорван двубой пред 10 000 зрители от втория квалификационен кръг в Шампионската лига  в Атина.  Още в третата минута домакините нанесоха точен удар с глава, дело на Ахмед Хасан, но стражът на Лудогорец улови.

Бърнард Текпетей нанесе точен удар от дистанция, но беше слаб и не затрудни гръцкия страж Цолакис. На два пъти пък Десподов излизаше очи в очи с противниковия страж, но беше в засада. В 34-тата минута дойде и най-сериозният пропуск за Лудогорец. Каули намери по отличен начин Сотириу, който хитро сеизмъкна от гръцката отбрана  и се озова един на един с Цолакис, който обаче умело изби удара на кипъреца. „Зелените“ бяха по-активния тим до края на първата част, но не успяха да материализират предимството си. Единствено удар на Десподов мина над вратата на Цолакис. Втората част започна отлично за Лудогорец. Пет минути след началото ѝ Каули беше повален на дъгата на наказателното поле. Отсъден бе пряк свободен удар, който Десподов изпълни по перфектен начин и откри резултата –  1:0. Домакините можеха бързо да изравнят, но ударът на Ахмед Хасан с глава в 58-мата минута беше спасен от Кахлина. Каули пък можеше да удвои в 63-тата минута с хубав далечен удар, но Цолакис успя да избие. Три минути преди края на редовното време Олимпиакос изравниха резултата. След добре организирана атака от гръцкия тим, Лудогорец не се ориентираха добре  и Агибу Камара с удар по успя да изравни  –  1:1 Във втората минута на продължението Десподов можеше да донесе победата на Лудогорец. Вратарят Цолакис излезе неразчетено, опразвайки вратата си, но бившия играч на Каляри не можа от 20 метра да с разпиши за втори път.
Реваншът е идният вторник в Разград от 21,00 часа.