ЦСКА отстрани Лудогорец за Купата в Разград

ЦСКА-София победи Лудогорец с 1:0 в Разград и се класира за полуфиналите на турнира за купата на България по футбол.

„Червените“ елиминираха съперника и през миналия сезон в същата фаза на надпреварата.

Двубоят представи повече борба и малко чисти положения.

В 19-ата минута домакините бяха близо до откриване на резултата, но Кристиян Малинов изби от голлинията удар с глава на Абел Анисе след центриране от корнер.

Малко по-късно лошо изчистване на Витаускас Черниаускас позволи на Вандерсон да изведе Клаудиу Кешерю в ляво в пеналта, но румънецът не намери целта.

ЦСКА-София поведе в 30-ата минута с първия си точен удар, след като Рубен Пинто стреля от около 30 метра и изненада Ренан.

След почивката Лудогорец не съумя да преодолеее солидната отбрана на гостите.

В 86-ата минута резервата Евандро можеше да реши всичко, след като се възполва от грешка на Станислав Манолев и се измъкна сам в ляво в наказателното поле, но шутира край далечната греда.

90-ата минута Лудогорец пропусна най-добрата си възможност. Кешерю изведе Вандерсон в чиста позиция между двамата централни защитници, но бразилецът стреля в страничната греда.