Баскетболистките на Берое размазаха Дунав и са на финал за Купата на България

Баскетболистките на Берое разгромиха шампиона Дунав с 82:57 във втория полуфинал в турнира за купата на България в Общинска спортна зала в Стара Загора. В понеделник от 18, 00 часа Берое ще спори за купата на финала срещу Монтана, които победиха в другия полуфинал Хасково. Преди това от 15,30 часа Дунав ще спори с Хасково за бронза.
Старозагорки които бяха подкрепяни мощно от феновете които почти бяха изпълнили залата не дадоха никакъв шанс на русенки и натрупаха солидна преднина още след първите две части
Домакините поддържаха добра разликата която започнаха и да я увеличават и след първата част водеха с 19 точки, а в един момент стигна до 24 точки и още тогава мачът беше предрешен.
Двубоят през второто полувреме се доиграваше , а Дунав продължиха да правят елементарни грешки във всички фази на играта и отбелязаха първия си кош след близо пет минути игра в третата част.
След кош на американката Сътън със сирената за край на третата част разликата стана 30 точки и последната част се изигра формално.
Ла`Кийша Сътън бе най-резултатна за победителките с 22 точки, а тя добави и 8 борби и 3 асистенции. Милена Томова се включи с 12 точки и 6 борби, а 11 точки вкара Анна Римпова. Деляна Коева реализиар 14 точки за Дунав, а 12 имаше Александра Катич.