Баскетболистките на Берое загубиха от Нефтохимик в последната секунда на мача

Баскетболистките на Берое паднаха драматично у дома от Нефтохимик с 80:81 в последната секунда в двубой от първата петица на женското първенство. Старозагорки водеха буквално до последния момент с 80:78, но секунда преди сирената
украинката Олга Мазниченко вкара тройка и донесе успеха на бургазлийки.

Двубоят в Общинска спортна зала започна оспорвано и през първата част двата отбора си размениха на няколко пъти водачеството. Постепенно във втората част гостите от Нефтохимик започнаха да покачват преднината си и за първи път поведоха с 12 точки . Малко след това, бургазлийки допуснаха няколко грешки, а Берое се възползва и до почивката намали изоставането си до 5 точки.

След подновяване на играта домакините започнаха ударно и след серия 16:2 обърнаха при 57:52. Драмата настъпи минута преди края на мача когато след тройка на Милена Томова Берое изравни за 77-77. Кош на Томова и фаул на Вранчева отново върна преднина на домакините при 80-78. Последва нападение за гостенките, а Олга Мазниченко донесе успеха на бургазлийки с тройка в последната секунда.