ПСЖ е шампион на Франция след 9:0 срещу Троа

Отборът на Пари Сен Жермен спечели титлата на Франция за четвърти пореден път. Парижани разбиха с 9:0 Троа в мач от 30-ия кръг на Лига 1 и така на теория няма как да бъдат изместени от върха до края на шампионата. Това е шести шампионски трофей в историята на ПСЖ.
Играчите на Лоран Блан направиха истински празник за феновете си, макар и като гост, и буквално смазаха последния в класирането на френския шампионат. Златан Ибрахимович отбеляза четири гола, включително и хеттрик в рамките на само десет минути и по този начин вече има 101 на сметката си за френския тим в шампионатни мачове. Ибра е вкарал тези попадения в едва 115 срещи. Другите голове днес бяха дело на Единсон Кавани на два пъти, Хавиер Пасторе, Адриен Рабио и автогол на Матийо Соние.