Спартак (Пл) шокира Берое на баскетбол в Стара Загора

Берое започна със загуба участието си в плейофите на Виваком националната баскетболна лига. В първи мач от четвъртфиналите старозагорци отстъпиха с 81:86 на Спартак (Плевен).

Въпреки петте си поражения до този момент от старозагорци още в началото на срещата гостите поведоха 10:5. Две атрактивни изпълнения на Еврик Гари и Николай Николов обаче доведоха до първото повеждане на Берое в резултата при 11:10.

Спартак обаче не се отказа и първата част завърши само с три точки аванс за „зелено-белите“ – 26:23.

Гонитбата в точките продължи и през втората четвърт. Гостите от Плевен демонстрираха добра игра и не позволиха откъсване на повече от три точки.

В края на частта Спартак дори успя да поведе и се оттегли на почивката с пет точки аванс – 45:50.

В началото на третата част разликата скочи на 13 точки – 45:58. В този момент играчите на Спартак демонстрираха страхотна ефективност в стрелбата, което им позволи да водят убедително.

В края на частта, притиснати до стената, играчите на Берое вдигнаха оборотите и стопиха разликата до четири точки – 66:70.

В началото на четъртата част след две тройки на Остин Барнс и Тенчо Тенчев Берое успя да изравни резултата. В този момент за пет лични нарушения напусна Урош Величкович. С тройка на Остин Барнс пък Берое излезе напред в резултата.

Последва нов обрат и две минути преди финала пасивът на Берое бе само точка. Старозагорци обаче не успяха да го наваксат и ще се нуждаят от задължителен успех в петък в Плевен, за да не приключат още на тази фаза участието си в първенството.