Берое победи драматично Балкан

Берое записа една от най-хубавите си победи през този сезон. У дома старозагорци спечелиха драматично срещу Балкан с 86:85 във втори мач от четвъртфиналните плейофи в НБЛ, видя ЗАРАТА.

Двубоят бе изпълнен с интересни моменти и геройски изпълнения, като до самия край и двата отбора имаха своите шансове. Михаил Комбаков и Кейлъб Бишоп бяха героите в края, с чиито кошове Берое спечели срещата. Първото полувреме двата тима си разделиха по една четвърт, а второто полувреме бе изключително равностойно.

Берое отново бе без Николай Стоянов, Павел Маринов, Костадин Лазаров и Кей Джей Фейгън, но на паркета се завърна Брейди Роуз. За Балкан пък  в игра се появи Крис Минков, който пропусна първата среща, но заради здравословен проблем извън групата пак остана Тауан Ейджи.

Седариан Рейнс изигра един от най-добрите си двубои в България и завърши с 20 точки. Симеон Илиев вкара 17, Кейлъб Бишъп вкара 15, а 13 наниза Джеймс Гавин. Отличен мач и над 31 минути на терена прекара 17-годишният Михаил Комбаков, който завърши с 8 точки, 4 борби и 2 асистенции.

Божидар Аврамов бе най-добър за Балкан в мача. Той завърши с 22 точки, 7 борби и 5 асистенции. Давонте Джордан добави 12 точки.

Третият двубой от серията е в Ботевград на 1 май. Преди това за Берое предстои участие във Финалната четворка на Балканската лига в Израел.