Берое се издъни срещу Септември

Берое загуби гостуването си на Септември с 1:0 в мач от 21 – я кръг на Първа лига . Домакините отбелязаха единственото попадение в 25-та минута чрез Кристофър Мандианга.

Старши треньорът на Берое Александър Томаш включи в стартовия си състав две от новите попълнения в тима – Никита Баранов и Педро Еуженио. Мартин Камбуров изведе тима с капитанската лента

Берое започна по-активно срещата в началото и владееше инициативата.

В 7-та минута Василев проби по фланга и намери Минчев, който стреля от дистанция, но над вратата.

Пет минути по-късно след продължителна атака за „зелените“ Минчев копна топката за Алфредо в пеналта. Бразилецът стреля с глава, но Георгиев улови.

В 14-та минута Василев проби по фланга и предостави за Камбуров в пеналта. Нападателят овладя и стреля от въздуха, но не намери рамките на вратата.

Две минути след това Минчев намери Бандаловски, който проби и се опита да намери Камбуров, но топката бе блокирана в корнер. Минчев центрира от ъгловия удар, Георгиев изби в краката на Педро, но португалецът не успя да отправи удар.

Противно на случващото се на терена домакините излязоха напред в резултата в 25-та минута. Мандианго бе изведен на стрелкова позиция от Чандъров и прати топката в мрежата с диагонален удар – 1:0.

Пет минути след това Берое отново имаше шанс за гол. Василев нахлу в пеналта и намери Камбуров, който се обърна и шутира силно, но топката мина на сантиметри от гредата.

В 37-та минута Русев стреля от малък ъгъл, а топката се удари в сглобката на вратата и след това бе избита.

Две минути след това Димитров бе изведен от Мандианго и стреля силно, но Перниш се намеси решиталено.

В 53-та минута Цветков шутира от дистанция, топката рикошира, но не заблуди вратаря и Георгиев улови.

Минута след това Башлиев навлезе в пеналта и центрира за Мандианго, който засече с глава, но Перниш улови.

В 59-та минута Чандъров засече с глава центрирана от фаул топка, но ударът му мина на сантиметри от гредата.

В 71-та минута Минчев центрира от фаул, а Камбуров прати топката в мрежата след удар с глава. Страничният рефер обаче маркира спорна засада.

В 72-та минута Берое остана с човек по-малко, след като Ерол Алкан получи втори жълт картон.

Въпреки намаления състав Берое притисна съперника и играта бе изцяло в половината на домакините, но „зелените“ не успяха да застрашат Георгиев.

В 87-та минута Василев засече с глава центрирана топка, но бе неточен.

Берое приема Етър в мач от 22 кръг, като срещата е насрочена за 21-и февруари, четвъртък, от 17:30 часа.