Младежките национали се издъниха срещу Казахстан в Стара Загора

Младежкият национален отбор на България направи нова грешна стъпка в квалификациите за Европейското първенство в Италия през 2019 година.

Възпитаниците на селекционера Антони Здравков завършиха наравно 2:2 срещу Казахстан в среща от 9-а група, играна на стадион „Трейс Арена“ в Стара Загора.

Кирил Десподов откри резултата за „лъвовете“ в 9-ата минута, засичайки пас с глава от Александър Георгиев. Гостите обаче изравниха в 20-ата с гол на Дидар Жалмукан.

Младежкият ни отбор отново поведе шест минути след началото на втората част, след като Тонислав Йорданов се възползва от грешка на централните защитници на Казахстан.

В 84-ата минута Ангел Лясков получи втори жълт и респективно червен картон, а от гостите бързо се възползваха от численото си превъзходство, които изравниха с гол на Омиртаев.

На 10 октомври България U21 ще се изправи отново срещу Казахстан, но този път в Астана.

„Лъвовете“ имат актив от 1 точка след първите два мача в групата, след като на старта допуснаха шокираща загуба от аутсайдера Люксембург.