(OF) Станимира Петрова отпадна на осминафиналите на олимпийския турнир по бокс

Токио, 26 юли (спец. кор. на БТА Димитър Вельов).
Българката Станимира Петрова отпадна на осминафиналите в категория до 57 килограма на олимпийския турнир по бокс в Токио.
Световната шампионка от Джеджу 2014 Петрова, която почиваше в първия кръг, загуби от Йени Марсела Ариас (Колумбия) с 2:3 (30:27, 30:27, 27:30, 28:29, 27:30).
Ариас, четвъртфиналистка от световния шампионат в Ню Делхи 2018 започна много агресивно и взе предимство в първия рунд.
Във втората част българката заигра по-добре и изравни резултата, а в третата тя продължи умело да избягва атаките на съперничката, а и успя да пласира няколко добри удара. Изглеждаше, че Петрова е направила достатъчно, за да победи, но в крайна сметка съдиите дадоха минимално предимство за колумбийката.

Източник: Токио