Баскетболните ни националки отстъпиха на Хърватия

Женският национален отбор на България започна със загуба участието си в квалификациите за Европейското първенство по баскетбол през 2023 след 73:84 точки срещу Хърватия пред феновете в „Арена Ботевград“, видя ЗАРАТА.

Българките започнаха много силно в началото и поведоха след 10 минути игра, но хърватките затегнаха защитата и до почивката дръпнаха. След това до края на мача не допуснаха да бъдат застигнати и спечелиха.

Христина Иванова вкара 19 точки. Жаклин Златанова добави 14 точки и 7 борби, с 12 се включи Борислава Христова, а с 10 – Радостина Христова. Гергана Иванова се отличи със 7 точки и 6 асистенции.

Извън групата за нашите остана Теодора Динева.

Това бе единственият мач за тима ни в този квалификационен прозорец, докато за хърватките предстои домакинство на третия отбор в групата ни Сърбия. След това има година пауза, като следващите ни мачове са ноември 2022 г.